GAZDASÁGI HÍREK
Július 26-tól megszűnt a magánszemélyek 75 százalékos különadója, amelyet már a 2018. január 1-jétől megszerzett jövedelmekre sem kell alkalmazni – közölte tájékoztatójában az adóhatóság.
Ha a munkáltató a korábbi szabályok szerint különadó-alapot képező bevételből levonta a 75 százalékos mértékű különadót, akkor a korábban a különadó-alapba tartozó jövedelmek után meg kell állapítania az általános szabályok szerinti közterheket – a 15 százalékos mértékű személyi jövedelemadót, a 10 százalékos mértékű nyugdíjjárulékot valamint a 8,5 százalékos mértékű egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot -, és azok összegét vissza kell tartania a magánszemély részére visszajáró különadó-előleg összegéből – olvasható a közleményben.
A munkáltatónak ezen túlmenően módosítania kell a jövedelemszerzés bevallási időszakára vonatkozóan benyújtott ’08-as bevallását és a magánszemély részére a jövedelemről kiadott igazolást. Az eljárással összefüggésben a munkáltatót nem terheli pótlékfizetési kötelezettség.
(MTI)
További hírek
Közreműködés megbízási jogviszonyban
Gazdaságátadás: ki lehet átadó és ki átvevő?
Kisvállalati adó hatálya alá tartozó társas vállalkozó közterhei
Szoftverkövetési díj elszámolása
Adószám törlés visszafordítása
Késedelmi pótlék havi előírása és közlése
Fontos szabály változott a céges munkavédelmi szakember foglalkoztatása terén
A szálláshely-minősítési eljárás új szabályai
Lemásolhatja-e a munkáltató a munkavállaló iratait?
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.
Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.
Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről
Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Rendelkezik érvényes előfizetéssel?
Igen
Nem
Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek
Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:
30
AKTUÁLIS ESEMÉNYEK
SZAKMAI KLUBJAINK
ADÓNAPTÁR