JOGSZABÁLYVÁLTOZÁSOK - JOGSZABÁLYI KÖRKÉP
Megjelent a Magyar Közlönyben az Elektronikus Közúti Áruforgalmi Ellenőrző Rendszer működéséről szóló miniszteri rendelet, amely a január elsején induló, Európában is egyedülálló árukövető rendszer részletszabályait tartalmazza. A kockázatos termékek körét meghatározó rendeletet szintén közzétették.
Az EKAER működéséről szóló rendelet a rendszer elektronikus felületén történő bejelentési, változás-bejelentési kötelezettség részletes szabályai mellett az EKAER szám megállapításának rendjét, a kockázati biztosíték mértékének meghatározását is rendezi.Tartalmazza továbbá a pénzügyi intézmény, pénzforgalmi intézmény, befektetési vállalkozás által vállalt garanciaszerződésre vonatkozó szabályokat is. Megjelent egyúttal a kockázatos termékek körét meghatározó miniszteri rendelet is, amely 2 mellékletben sorolja fel a kockázatos élelmiszer, illetve egyéb termékeket.
Az EKÁER célja a jogkövető piaci szereplők pozíciójának erősítése, az áruforgalom átláthatósága, a gyakran emberi egészséget veszélyeztető élelmiszerekkel kapcsolatos visszaélések kizárása és nem utolsó sorban az adóelkerülők kiszűrése. Az online árukövető rendszerrel kapcsolatos minden információ megtalálható az ekaer.nav.gov.hu oldalon.
2015. január 31-ig tart a bírságmentes időszak. A NAV az újév első hónapjában is ellenőriz ugyan, de mulasztás esetén nem büntet. A pénzügyőrök és a revizorok a figyelmeztetés mellett felkészítő segítséget nyújtanak az átálláshoz.
Az EKÁER honlapon a végleges jogszabályi szövegek elérhetők lesznek. A honlapon korábban megtalálható tervezetekhez képest jelentős változások nem történtek, de a nemzetgazdasági tárca minden érintett számára javasolja a végleges jogszabályok áttanulmányozását.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)
További hírek
Belügyminisztérium: bárki lekérdezheti elektronikusan közlekedési büntetőpontjait
608 ezerre nőtt az egyéni vállalkozók száma
NAV: kétmillió alkalommal nézték meg az ügyfelek az szja-bevallási tervezetüket
NAV: 20-án éjfélig lehet átnézni, kiegészíteni az szja-bevallási tervezetet
Adótanácsadó: a kriptovaluták után is május 20-áig kell bevallani a személyi jövedelemadót
Tizenegy minisztériummal működik majd az új kormány
A már korábban Magyarországon foglalkoztatott ukrán állampolgárok munkavállalásának támogatása
Jön a GDPR nagytestvére, a Data Act
Veszteséges vállalkozás feltöltési kötelezettsége
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.
Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.
Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről
Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Rendelkezik érvényes előfizetéssel?
Igen
Nem
Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek
Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:
16
AKTUÁLIS ESEMÉNYEK
SZAKMAI KLUBJAINK
ADÓNAPTÁR
