GAZDASÁGI HÍREK
A következő egy évben leginkább az ipari szektorban terveznek létszámbővítést és fizetésemelést a munkáltatók, a magyar kis- és középvállalkozások (kkv) többsége azonban nem tervezi új munkaerő felvételét – derült ki a K&H 500 kkv-vezető megkérdezésével készített bizalmi index felméréséből, amelynek eredményeit hétfőn juttatta el az MTI-hez.
A kutatás szerint a magyar vállalkozások túlnyomó részének nem áll szándékában munkavállalót felvenni, döntő többségük (70-80 százalékuk) a jelenlegi munkavállalói létszámmal fog működni a következő egy évben. Az ipari cégek negyede keres új munkaerőt, addig a szolgáltató, kereskedelmi és mezőgazdasági szektorban ez az arány 16-17 százalék körül mozog.
A közlemény idézi Kovács Viktor Zoltánt, a K&H kkv marketing főosztály vezetőjét, aki elmondta, a munkaerő-felvételt tervező cégek aránya 24 százalékról 18 százalékra zsugorodott év eleje óta, és legtöbben csupán néhány főt terveznek felvenni. A kkv-szektorban tehát továbbra sem várható a foglalkoztatás látványos bővülése - tette hozzá.
A fizetésemelést tervezők aránya nem változott év elejéhez képest, továbbra is a munkáltatók több mint harmada, 37 százalékuk tervezi. Átlagosan 3,7 százalékkal kaphatnak magasabb bért a munkavállalók a következő egy évben. Az ipari vállalkozások e tekintetben is kiemelkednek, a szektorban jóval az átlag fölött, csaknem minden második cég készül béremelésre.
Kovács Viktor Zoltán szerint feltehetően az áll az ipari vállalkozások fokozott munkaerőigényének, illetve fizetésemelési szándékának hátterében, hogy a statisztikai hivatal legfrissebb adata szerint "összességében jól megy az iparnak", májusban az ipari termelés volumene 9,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg 2016 első öt hónapjában összesen 3,0 százalékkal bővült a termelés az előző év azonos időszakához képest.
A 2004 óta folyamatosan készített negyedéves K&H kkv bizalmi index kutatás 500 magyarországi székhelyű, 2 milliárd forint (2010 első negyedévét megelőzően 700 millió forint) éves árbevétel alatti társaság üzleti döntéshozóinak megkérdezésével történik – áll a közleményben.
MTI
További hírek
Az ajánlati biztosíték áfa-rendszerbeli kezelése
Változott az előleg beszámítását tartalmazó számla lejelentésének módja
Február 25-ig nyilatkozni kell az iparűzési adóelőleg kedvezményről
Újabb adózási könnyítésben részesülnek a kiva-alanyok is
Már nem vonatkozik a járulékfizetési alsó határ a CSED-en lévőkre
Megjelent a hazautazással kapcsolatos utazási költségtérítés 2021. évi felső korlátja
Heti jogszabályfigyelő 2021. január 25-31.
Kihirdetésre került a 2021. évi minimálbér és garantált bérminimum
A katás vállalkozást terhelő adminisztráció
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.
Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.
Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről
Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Rendelkezik érvényes előfizetéssel?
Igen
Nem
Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek
Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:
29
AKTUÁLIS ESEMÉNYEK
SZAKMAI KLUBJAINK
ADÓNAPTÁR
