KORMÁNYZATI HÍREK
Áprilisban is folytatódott Magyarország ipari teljesítményének növekedése: a termelés volumene 6,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ezzel már sorozatban 20. hónapja erősödik az ágazat. Az év első négy hónapjában az ipari termelés 7,6 százalékkal emelkedett.
Az ágazat növekedése továbbra is egészséges szerkezetben zajlik, ezt mutatja egyebek mellett, hogy a feldolgozóipar tizenhárom alága közül kilencben termelésbővülést mértek, és hogy ipar erősödése Magyarország minden régiójára kiterjedt.
A feldolgozóipar legjelentősebb súlyú alága, a járműgyártás kibocsátása 17 százalékkal emelkedett. A számítógép, elektronikai, optikai termékek gyártása több mint 3 százalékkal, a gyógyszergyártás közel 9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A hazai és külpiaci eladások kedvező alakulásának köszönhetően - az előző hónapokhoz hasonlóan - áprilisban, is kétszámjegyű, 14 százalékos növekedést mutatott a közepes súlyú gumi-műanyag és nemfém ásványi termékek gyártása. Az első négy hónapban a külpiaci eladások 10, a hazaiak 5,4 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest.
A növekedést segíthette egyebek mellett az Audi tavalyi, három műszakra való átállása, illetve hogy a Suzuki március eleje óta újra teljes kapacitáson üzemel. A járműgyártásban létrejött korábbi nagyberuházások és a hozzájuk kapcsolódó beszállítói fejlesztések is kedvezően hatottak a kibocsátásra, emellett a külső kereslet is erősíthette a növekedést.
A további bővülést tekintve derűlátásra ad okot az EU-s források gazdaságfejlesztésre irányuló felhasználása: június 9-én a GINOP keretében megjelent két, összesen 85 milliárd forintos pályázat a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének és fejlesztésének támogatására, de további pályázati kiírások várhatók az év hátralevő részében is, nagyságrendileg 700 milliárd forint keretösszegben. A következő hét évben a magyar kormány nagy hangsúlyt helyez az iparfejlesztésre, amelynek eredményeként szeretnénk elérni, hogy az ipar GDP-hez való hozzájárulása a jelenlegi 20-22 százalékról 30 százalék fölé emelkedjen – vagyis egész Európában Magyarországon legyen a legmagasabb.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)
További hírek
Használt autó értékesítésével összefüggő áfa kérdések
Szigorodnak az özvegyi nyugdíj feltételei
Egyéni vállalkozókat érintő újdonság a 2025-ös bevallásnál
Új uniós csomagolási rendelet augusztustól
Befogadott számlákra vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettség
Webkereskedelem: kötelező elállási funkció júniustól
Különbözeti áfa esetén áfa levonási jog
Családi adókedvezmény súlyosan fogyatékos eltartottak után
Bevallás és számlázás külföldi megrendelő esetén
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.
Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.
Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről
Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Rendelkezik érvényes előfizetéssel?
Igen
Nem
Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek
Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:
24
AKTUÁLIS ESEMÉNYEK
SZAKMAI KLUBJAINK
ADÓNAPTÁR



