KORMÁNYZATI HÍREK
Felértékelődött a megyeszékhelyek szerepe, a nagyvárosoknak a jövőben nagyobb szerepet kell vállalniuk térségük gazdaságának alakításában - hangsúlyozta Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a Megyei Jogú Városok Szövetsége kétnapos tisztújító közgyűlésének csütörtöki megnyitóján, Debrecenben.
A kormányzatnak az a célja, hogy a most kezdődő európai uniós pénzügyi ciklusban a források szétosztása, felhasználása terén nagyobb szerepet kapjanak az önkormányzatok - tette hozzá az államtitkár, kiemelve azt a célt, hogy a megyei jogú városok a helyi gazdaság erősítésével a tágabb térségük gazdaságát is erősítsék.
Pogácsás Tibor fontos szándéknak nevezte, hogy a jelenlegi költségvetési periódusban olyan gazdasági fejlődés, átalakulás jöjjön létre, amely fenntartható gazdasági potenciált eredményez, és garantálja, hogy az EU-támogatások végeztével Magyarország önmaga is képes legyen fejlesztési forrásokat előállítani.
Az önkormányzati államtitkár elmondta azt is: az operatív fejlesztési programok kialakításánál figyelembe vették a megyei jogú városok programjait, s azokat beépítették a fejlesztési tervekbe.
Pogácsás Tibor emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök korábban megfogalmazta: az önkormányzati hitelátvállalásokért cserébe elvárja, a helyhatóságok olyan gazdasági programokkal álljanak elő, amelyek túl a saját és térségük fejlesztésén, az ország összteljesítményének erősödéséhez is hozzájárulnak.
Az államtitkár szerint a pályázatokat várhatóan a jövő év közepétől fogadják be, "a nagyobb volumenű fejlődés, a tényleges, látványos megújulás 2016-tól lesz látható".
(MTI; Belügyminisztérium)
További hírek
Használt autó értékesítésével összefüggő áfa kérdések
Szigorodnak az özvegyi nyugdíj feltételei
Egyéni vállalkozókat érintő újdonság a 2025-ös bevallásnál
Új uniós csomagolási rendelet augusztustól
Befogadott számlákra vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettség
Webkereskedelem: kötelező elállási funkció júniustól
Különbözeti áfa esetén áfa levonási jog
Családi adókedvezmény súlyosan fogyatékos eltartottak után
Bevallás és számlázás külföldi megrendelő esetén
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.
Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.
Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről
Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.
Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.
Rendelkezik érvényes előfizetéssel?
Igen
Nem
Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek
Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:
24
AKTUÁLIS ESEMÉNYEK
SZAKMAI KLUBJAINK
ADÓNAPTÁR



