KORMÁNYZATI HÍREK

Kétszeres túljelentkezés a munkahelyteremtési pályázaton
A hír több mint 30 napja nem frissült!

Az új munkahelyek létesítésére kiírt 10 milliárdos keretre több mint 20 milliárd forintos pályázati igényt jeleztek a vállalkozások - ismertette a program adatait Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.

2013. április 25.

Czomba Sándor emlékeztetett, a kormány kiemelt feladatként kezeli a foglalkoztatás bővítését, számos korábbi intézkedést hoztak ennek érdekében. Az államtitkár ezek között említette a munkahelyvédelmi akciótervet, aminek köszönhetően 1 millió veszélyeztetett munkahelyet sikerült megőrizni.

A munkahelyteremtő pályázaton Magyarországon bejegyezett mikro-, kis- és középvállalkozások indulhattak. A vissza nem térítendő támogatással új gépek, műszaki eszközök, technológiák beszerzését, új létesítmények építését valósíthatják meg a nyertesek, cserébe nemcsak új munkahelyeket teremtenek, hanem a meglevő állományi létszámuk megtartását is vállalják.

A korábbi évek pályázatit ismertetve az államtitkár elmondta, hogy míg 2009-ben a 2 milliárdos keretet kétszer is meg kellett hirdetni, addig az új kormány 2011-ben 5 milliárdra, majd 2012-ben 10 milliárd forintra emelte a keretösszeget. Czomba Sándor rendkívül örvendetesnek nevezte, hogy a 2013-ban a szintén 10 milliárd forintra több mint 20 milliárd forint igény érkezett, a vállalkozások legnagyobb számban pedig a munkaerőpiaci szempontból leghátrányosabb térségekből jelentkeztek. Hozzátette: az összes pályázó száma is nagyjából a duplájára emelkedett, ez azt jelzi, hogy jelentős fejlődési potenciál van a magyar gazdaságban.

A vállalkozások 10 ezer 572 fő többletlétszámot vállaltak idén, a korábbi tapasztalok alapján körülbelül 70 százalék a sikeres pályázatok száma - jegyezte meg az államtitkár.

A pályázatokról május végéig döntenek, a nyertes vállalkozásoknak november végéig kell végrehajtaniuk a vállalt beruházást. Mivel főleg gépek, berendezések vásárlásáról van szó, így a határidők betarthatóak - fűzte hozzá az államtitkár.

(kormany.hu)

További hírek

Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.







A gomb megnyomásával elfogadja adatkezelési tájékoztatónkat, és önként kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy az abban foglaltaknak megfelelően a Menedzser Praxis Kft. visszavonásig kezelje és tárolja adatait. Hozzájárulása után tiltakozhat személyes adatai kezelése ellen valamint bármikor kérheti adatainak helyesbítését,törlését, korlátozását.
Mégse

Kérdését továbbítottuk szakértőink felé, akik a megadott elérhetőségein tájékoztatják a témával kapcsolatbam.

Ossza meg díjmentes tanácsadói szolgáltatásunkat kollégáival, ismerőseivel.

Kérek tájékoztatást várható konferenciákról, továbbképzésekről





A gomb megnyomásával elfogadja adatkezelési tájékoztatónkat, és önként kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy az abban foglaltaknak megfelelően a Menedzser Praxis Kft. visszavonásig kezelje és tárolja adatait. Hozzájárulása után tiltakozhat személyes adatai kezelése ellen valamint bármikor kérheti adatainak helyesbítését,törlését, korlátozását.
Mégse

Kérését továbbítottuk, megadott elérhetőségein tájékoztatjuk várható rendezvényeinkről.

Az alábbi űrlap kitöltésével kérdezhet szakértőinktől.

Rendelkezik érvényes előfizetéssel?

Igen

Nem

Előfizetéssel rendelkező ügyfeleink kérdései priorítást élveznek

Megválaszolt adózási, tb, munkaügyi, számviteli kérdések a mai napon:

24

Kérdezzen itt Ön is!

AKTUÁLIS ESEMÉNYEK

Eseménykövetés

SZAKMAI KLUBJAINK

ADÓNAPTÁR